LumiVerse

preloaderImage

Empty

Best of 2016

Výběr prací roku 2016.

Ivo Pelichovský

Aktuální ,,dvojcyklus“ navazuje na konceptuální linii tvorby I.Pelichovského, v minulosti reprezentovanou např. soubory Stroje (2005) či Panelstory (2009). První část cyklu reaguje na situaci, v níž se - často nevědomky- pravidelně ocitáme; téměř každodenně jsme (ne)dobrovolně doslova atakováni nepřeberným množstvím informací, zvukových a vizuálních podnětů. Pod tlakem manipulované stádovosti a unifikované průměrnosti, která je ovšem vydávána za ,, exkluzivní“ a ,,jedinečnou“, podléháme nejrůznějším šidítkům a sebeklamům.

Martin Schubert

“People of Letná..”

Tomek Ducki: Lázně

Tomek Ducki je režisér animovaných filmů. Pochází z Maďarska, po studiu animace v Budapešti, Paříži či Londýně se usadil v Krakově. Jeho film Lázně / Łażnia byl oceněn na desítkách festivalů po celém světě.

Krátkometrážní film Tomka Duckého s názvem Lázně / Łażnia (2013) je ozvěnou druhého ročníku Bardzo fajného festivalu v kině Bio Oko z loňského podzimu. Letos probíhá Bardzo fajný festival první prosincový týden v Biu Oko, baru Cobra a díky Lumiverse i v ulicích Letné již po třetí.

DVDJ NNS (KSK, LOLLAB)

DVDJ NNS (KSK, LOLLAB) is an audiovisual being living in the intersection of  the physical and the virtual world. She is interested in an all-around experience. For her video for Bryce Helm's track Gone, from his new tape Persona released on Genot Centre, she prepared a 360 degree escapistic experience. The 360 degree version will be available in bar Cobra during the whole screening.

Marek Uhlíř

Marek Uhlíř je absolventem Filmové Akademie Miroslava Ondříčka, v oboru animace. Absolovoval 3 měsíční workshop 3 D animace v Dánsku vedený lektory filmové společnosti PIXAR zaměřený na modelování a kompozici. Kromě malby se zabýval fotografií a filmem.Hlavním tématem je geometrická abstrakce, prostor, v řadě prací nachází inspiraci napr. v historii , magii, imaginaci.

Terezie Unzeitigová

Terezie makes illustrations, animations and short movies. She likes trams, trains and places on the periphery of attention. She studies UMPRUM.

Her artwork for Lumiverse is meant as an hommage to all the bartenders, teamasters and pub people of Letná.

Asuka Okajima

Asuka Okajima (b. 1989) is Japanese sculptor, painter and animator. He graduated from the Tokyo University of the Arts in 2012, and currently stays and works in Prague. 

The animation work "SIKI" is made up of watercolor paintings.  It depicts a feelings for the transience of time and things. "SIKI" means "Four seasons" and "Colors" and "Consciousness" in Japanese.

Markéta Blažová

Markéta Blažová (roz. Zmeškalová), 1976, absolventka oboru malby KVT OU, malířka, grafička, ilustrátorka.

Pavel Sobek

Pavel Sobek se narodil v opavské porodnici v sedmdesátém třetím. Žije v roztokách u Prahy. Na svědomí má 2 básnické sbírky a spoustu reklamních kampaní, kromě jiného pro Amnesty International, Avon proti rakovině prsu nebo Českou Filharmonii.

Lady Lu

"Zabývám se svými myšlenkovými procesy, iluzemi a představami, abych pak možné i nemožné výtvarně (či jinak) zpracovala a přenesla tak do světa smyslů." 

výtvarnice Lady Lu (finalistka přehlídky umění SAMOROSTI 2015)

Vojta Kočí

Jsem single student ročníku 1996. Studuji na UMPRUM v ateliéru Filmové a televizní grafiky, kde se soustředím (a hodlám se soustředit) na klasickou animacii, studii objektu, loutky (která mě fascinuje jak ve filmové podobě, tak i v živě tahané), mystifikaci, kresbě, divadelní improvizaci. Pocházím z Chrudimi. Tam jsem i studoval na Gymnáziu Josefa Ressela. Jsem aktivní na šesti sociálních sítích ("Život je krátký tak běž a žij." - můj oblíbený citát). Mám zálibu v trapnu. Nemám mnoho alergií, což považuji za zásadní životní úspěch.

Jakub Tytykalo

Jsem absolvent AVU, malíř, kreslíř, ilustrátor tvořící v Praze, ateliér mám ve studiu PRÁM, má tvorba je zaměřena na surrealiamus, symbolismus a kubismus, vychází z dějin umění, podvědomí a snů...

Team 21

Společnost, která pod sebe vzala sdružení kolem vývojářů připravované české RPG hry Dungeons of Aledorn v roce 2014 a to se stalo její hlavní činností až dosud. Jedná se o hard-core RPG/dungeon, který jako předlohu využívá zejména deskové RPG hry jako jsou D&D či česká verze Dračí doupě. Projekt též prošel úspěšně crowdfundingovou kampaní na kickstarteru.

Marek Uhlíř

Marek Uhlíř je absolventem Filmové Akademie Miroslava Ondříčka, v oboru animace. Absolovoval 3 měsíční workshop 3 D animace v Dánsku vedený lektory filmové společnosti PIXAR zaměřený na modelování a kompozici. Kromě malby se zabýval fotografií a filmem.Hlavním tématem je geometrická abstrakce, prostor, v řadě prací nachází inspiraci napr. v historii , magii, imaginaci.

David Pacult

Pod pseudonymem “dip” pracuji již 15 let jako vj. Tvorba animací mě baví a živí. Jako vj jsem se snažil oživovat hlavně scénu v Ostravě, odkud pocházím a pro niž bije mé srdce. Videomapping je také má oblíbená disciplína a společně s partou s Lumitrixu se ji snažíme posouvat dál. Odkaz na svou tvorbu nenabídnu…. videomapping se musí zažít na místě a v čase… odkazovat na mrtvá díla by bylo zbytečné!

Václav Světlík

Narozen roku 1991 v Praze. Fascinován kresbou. Absolvent KVV PedF UK v Praze a v současné době rovněž student VŠUP v ateliéru Intermediální konfrontace.

Tomáš Motal

Koho volíš? Losnu, nebo Mažňáka? Když akceptuješ, že jsem několik osobností dohromady a každá se specializuje na jinou konkrétní věc, pak jsou mi oba přístupy rovnocenně přirozené. Mám v sobě přepínač, co reaguje tu programově, tu přirozeněji. Ve zkušebně nebo na pódiu existuju jako hudebník, ve chvíli, kdy kreslím doma u stolu, jsem zase koncentrovanej výtvarník. Ale pokud bych to měl nějak časově zařadit, s imitováním Freddieho Mercuryho jsem začal o něco dřív než s komiksovou adaptací seriálu Kojak. Takže třeba Bahňáka!

Pepa Prokop

Jsem 30tiletý výtvarník, animátor s námořnickou duší se základnou v jižních čechách. V současnosti se mimo jiné věnuji tvorbě videomapingu a dalším odvětvím animace, ale i výrobě ručně kovaných nožů http://www.nozeodnamornika.cz/. Před několika lety jsem přeplul Atlantik, z kterého vznikl film, který je možnost zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=2UeFnyww4X0 Širokou škálu výtvarných nebo animačních řešení projektů lze najít v mém showreelu: https://vimeo.com/42129783

Michaela Režová

Jmenuji se Michaela Režová. Narodila jsem se v roce 1992. Žiji v České republice a to v Praze. Momentálně jsem studentkou ateliéru Filmové a TV grafiky na UMPRUM / MgA. a katedry Scénografie alternativního a loutkového divadla na DAMU / BcA. V roce 2014 jsem absovovala BcA. na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě, kde mou specializací byla Animovaná a interaktivní tvorba pod vedením pana profesora Jiřího Barty. V roce 2011 jsem dokončila v Praze žižkovskou SUPŠ, kde mým oborem byla Scénografie.

Anastasia Serdyuk

Jmenuju se Anastasia Serdyuk. Narodila jsem se 5. ledna v roce 1995 na Sibiře ve městě Omsk. Příroda je totiž nedílnou součástí mě a mojí tvorby. Může být přímo objektem nebo probouzet nadšení a inspiraci k  vytváření nových uměleckých děl. Pokaždé hledám a nacházím nové formy k realizaci svých projektů a nebojím se experimentovat. Prioritou pro mojí tvorbu jsou ruce - tvoření rukama. Ve fotografii se snažím používat materiály, které mi dovolují se vcítit hlouběji do procesu vytváření. Ve výsledku svoje projekty prezentuji ve formě instalace nebo velkoplošných fotografií.

Filip Tichý

Narodil se roku 1987 v Mladé Boleslavi. Už od mala čmáral, kde co viděl, a tak se jeho cesta začala ubírat stezkou ilustrátora. Vystudoval propagační výtvarnictví a osvojil si základy grafiky a animace, což se později ukázalo jako klíčové. V roce 2012 dokončil magisterké studium animované tvorby na Ostravské univerzitě. Kromě ilustrací, komiksu a filmu se také pokouší  působit na poli užité grafiky, zejména návrhy potisků na trička či loga. Spolupodílel se na vytváření deskových her pro společnost Jiras Games a v poslední době spolupracuje s Anonymous Barem. To vše jsou ale bokovky, neboť je zaměstnán u firmy Apollogames jako 2D a 3D CG animátor pro casinové hry.

Dimitri Berzon (RU), Frances Sander (UK, visual)

Dmitri Berzon a Frances Sander jako umělecké duo spolupracují od roku 2008. Frances se specializuje na figurativní malbu a kresbu, Dima vychází ve své práci z možností videa, fotografie a time based médií. Oba však využívají variabilitu těchto technik v rámci kreslířské techniky tagtool, které se intenzivně věnují od roku 2009. Experiment tohoto druhu jim dovoluje oprostit kresbu nebo malbu od hranic malířského plátna a za účasti hudebníků a jiných umělců tvořit projektovaný obraz v reálném čase v jakémkoli prostoru.


Lumitrix s.r.o


+420 603 540 421

info@lumitrix.eu


Štramberská 1153, 742 21 Kopřivnice

Czech Republic, IČO: 29395950